Pozemní příjem DVB-T2

DVB-T2 (Digital Video Broadcasting - Terrestrial) neboli pozemní digitální vysílání je systém přenosu televizního signálu prostřednictvím pozemních vysílačů. Pozemní signál je možné v televizních rozvodech kombinovat se signálem satelitním DVB-S a pro přenos obou signálů použít jeden koaxiální kabel.

Rodinné domy

Příjem pozemního signálu je řešen prostřednictvím pozemní televizní antény umístěné na stožáru (viz. obr). Přijímaný signál z antén dále zpracovává technologie (slučovače, zesilovače, rozbočovače) a takto zpracovaný signál je rozveden do televizních zásuvek k jednotlivým televizorům. Složitost technologie závisí na místě příjmu (úrovně signálu z antén) a počtu televizorů.

Realizovali jsme instalace pro mnoho rodinných domů v různých variantách. Od nejjednodušších - 1 anténa (bez technologie), 1 televizor , po složitější - příjem z více antén, kombinace se satelitem, rozvod do cca 20 televizních zásuvek.

Rádi Vám poradíme s řešením Vašich televizních rozvodů. Provádíme nové instalace od návrhu až po zprovoznění, rekonstruujeme a servisujeme původní televizní rozvody. Přijedeme změřit úroveň přijímaného signálu a navrhneme pro Vás optimální řešení s ohledem na Vaše požadavky.

 

Bytové domy, komplexy budov

Princip je stejný jako u rodinného domu, pouze kabelové rozvody jsou rozsáhlejší. Právě podle velikosti rozvodů a počtu koncových zařízení je potřeba správně navrhnout technologii celého systému tak, aby úrovně a kvalita signálů na koncových zásuvkách odpovídala normám. S ohledem na vzdálenosti koaxiálních vedení je v některých případech nutné použít tzv. linkové zesilovače, které kompenzují útlum dlouhého vedení. I pro bytové domy je možná kombinace s rozvodem satelitního signálu. Dá se říci, že čím jsou rozvody rozsáhlejší, tím jsou nároky na technologii a realizaci vyšší.

Máme dlouholeté zkušenosti s návrhem, realizací a servisem velkých rozvodů. Realizujeme a servisujeme rozvody, kde jsou stovky koncových zařízení a kilometry kabelových vedení.

 

Pokud máte zájem o prohlídku Vašich televizních rozvodů na Vašem rodinném nebo bytovém domě, chcete udělat návrh celého systému nebo ho zrealizovat, vyplňte prosím následující formulář nebo nás kontaktujte telefonicky 608 435 673.







  Pozemní příjem DVB-T

  Vaše jméno (vyžadováno):

  Váš email (vyžadováno):

  Váš telefon (vyžadováno):

  Objekt:

  rodinný důmbytový dům

  Vaše zpráva: