Satelitní příjem DVB-S

DVB-S (Digital Video Broadcasting - Satelite) neboli satelitní digitální vysílání je systém přenosu televizního signálu prostřednictvím družic. Signál ze satelitu je možné v televizních rozvodech kombinovat s pozemním digitálním signálem DVB-T a pro přenos obou signálů použít jeden koaxiální kabel.

Rodinné domy

Příjem satelitního signálu je řešen prostřednictvím satelitní antény. Satelitní signál je možné přijímat z jedné družice nebo pomocí multifocusu (držák pro více LNB) či motoru z vícero družic. Přijímaný signál z LNB je přiveden do satelitního dekodéru, který jej zpracuje a zobrazí na televizoru. Satelitní signál z jedné antény je možné prostřednictvím multipřepínačů rozvést k více dekodérům televizorům (viz obr.).

Realizovali jsme instalace pro mnoho rodinných domů v různých variantách. Od nejjednodušší - 1 družice , 1 televizor , až po složité - příjem z více družic, kombinace s pozemním signálem DVB-T a video signálem z kamer, rozvod do cca 20 televizních zásuvek.

Rádi Vám poradíme s řešením příjmu satelitního signálu. Provádíme nové instalace od návrhu až po zprovoznění, rekonstruujeme a servisujeme původní satelitní rozvody. Přijedeme změřit úroveň přijímaného signálu a navrhneme pro Vás optimální řešení s ohledem na Vaše požadavky.

Bytové domy, komplexy budov

Princip je stejný jako u rodinného domu, pouze kabelové rozvody jsou rozsáhlejší. Právě podle velikosti rozvodů a počtu koncových zařízení je potřeba správně navrhnout technologii celého systému tak, aby úrovně a kvalita signálů na koncových zásuvkách odpovídala normám. U větších rozvodů se využívá kaskádní zapojení (viz.obr), kde jsou využity satelitní linkové zesilovače, které kompenzují útlum dlouhého vedení. I pro bytové domy je možná kombinace s rozvodem pozemního televizního signálu DVB-T. Máme dlouholeté zkušenosti s návrhem, realizací a servisem velkých rozvodů. Realizovali jsem například rozvod satelitního signálu ze čtyř družic a pozemního signálu DVB-T do 165 koncových zásuvek.

Pokud máte zájem o prohlídku Vašich satelitních rozvodů na Vašem rodinném nebo bytovém domě, chcete udělat návrh celého systému nebo ho zrealizovat, vyplňte prosím následující formulář nebo nás kontaktujte telefonicky 608 435 673.  Satelitní příjem DVB-S

  Vaše jméno (vyžadováno):

  Váš email (vyžadováno):

  Váš telefon (vyžadováno):

  Objekt:

  rodinný důmbytový dům

  Vaše zpráva: