Správa datových sítí

Datové sítě

Naše firma zajišťuje nejen připojení k internetu, ale i návrh a výstavbu datových sítí pro firmy i rodinné domy.  Navrhneme a zrealizujeme datovou síť podle Vašich potřeb a požadavků. 

Správa serverů

Specializujeme se zejména na servery s operačním systémem Linux. Podle vašich požadavků jsme schopni zajistit veškeré činnosti týkající se provozu serveru od návrh vhodného hardware, sestavení serveru přes instalaci operačního systému a aplikací, konfiguraci služeb a připojení ve firmě nebo housingovém centru až po zálohování, dohled serveru, instalaci bezpečnostních záplat a nonstop podporu v rozsahu 24/7.

Námi instalované servery jsou založeny na distribuci Debian, ale máme samozřejmě zkušenosti i se správou dalších distribucí. Z důvodu větší bezpečnosti instalujeme na požádání jednotlivé služby jako oddělené virtuální servery. Tato konfigurace umožňuje výrazně lepší škálování prostředků serveru přidělených jednotlivým službám. Virtualizace také přináší obrovské výhody z bezpečnostního hlediska, protože při teoretickém bezpečnostním problému jedné aplikace zůstanou další služby nedotčeny. Z dalších výhod je nutné zmínit snadné zálohování celých virtuálních serverů a jejich případný přenos na jiný hardware.

Pro virtualizaci používáme prostředí OpenVZ, které má minimální nároky na režii virtuálních serverů a nedochází tak k degradaci výkonu celého systému.